F931D106MAA
Manufacturer:
Kyocera AVX
Mfr.Part #:
F931D106MAA
Datasheet:
Description:
Tantalum Capacitors 1206(3216 Metric) SMD/SMT 10 µF 20 % 20 V
ParameterValue
Capacitance10 µF
Voltage Rating (DC)20 V
Tolerance20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)3.5 Ω
Max Operating Temperature125 °C
Min Operating Temperature-55 °C
PackagingReel
RoHSCompliant
Manufacturer Package IdentifierCode A
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 years ago)
Schedule B8532210050
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 2 years ago)
TypeMolded
Height - Seated (Max)1.8 mm
Voltage Rating20 V